Fanside for Chelsea FC
Fanside for Chelsea FC

Forum

Godaften!

Har lige lagt mærke til hvor lidt forumaktivitet der egentligt er. Jeg syntes det er trist at fællesskabet på hjemmesiden stille og roligt forsvinder. Det kunne jo være p.g.a. sæsonen vi har kritiseret nok i forvejen, men alligevel. Hver eneste dag man kommer ind og kigger er der bare ikke sket noget...
Kun 4 kommentarer i sidste måned (I HELE FORUMMET)! Måske vi kunne begynde at bruge lidt mere tid på hjemmesiden (ellers dør den langsomt). Jeg tænker at vi kunne lave flere rygter, konkurrencer, meninger o.s.v... Jeg syntes i hvert fald det er lidt trist da jeg hver eneste dag kommer ind og bare ser at der ikke er sket noget.
10 år siden
2444 visninger

Kommentarer

Ehazard1710 år siden
Det er noget jeg i lang tid har tænkt over. Jeg er her inde næsten hele tiden, eftersom siden ligger logget ind som en app. Jeg synes jeg har prøvet og oprette forskellige tråde, bare uden den respons jeg kunne have håbet på..
Lampard12310 år siden
Det kan nogengange være svært at få tid til at skrive. Dagene går en gang i mellem hurtigt og ja, så flyver tiden vel bare.
Men hvis vi alle gør en indsats er jeg sikker på vi kan få forum igang igen :))
Awekat10 år siden
Jeg giver lige kort mit besyv med.
For meget lang tid siden efterhånden, kort tid efter siden var startet, blev jeg medlem af siden, og deltog flittigt i forum og debatterede med andre Chelsea fans. Det var dybdegående indlæg, hvor man brugte tid og satte sig ind i tingene.

Sidenhen tog forummet en drejning, måske i takt med at der kom flere og flere Chelsea-tilhængere, og mange meget unge, begyndte at oprette et hav af forum-tråde; mange som allerede var lavet tidligere.
Det saglig- og omhyggeligheden faldt drastigt, og til sidst kommentede folk KUN på rygter. Sådan ca. samtidig stoppede jeg med at gide at bruge tid på det, ligesom jeg kan se mange andre af dem jeg diskuterede med.

Ved ikke om Ejerskov stadig bruger så meget tid på det her som han gjorde engang, men hvis man vil have kvalitet i diskussionerne, må man også selve putte minimum det dobbelt i oplægget, ellers kan man lige så godt lade være.

Obi10 år siden
Må jeg sige at min tid periodevis her inde er helt væk, og det hænger samme med jeg bare i tiden har travlt med alt muligt, så mit liv i cyber space lever lidt i mørket.

Men omhandler det ikke også det er x antal af de samme folk der der kommentere på de ting, og der mangler måske lidt fra alle sider. Jeg kunne nemt sætte diverse emner op, men igen, taler jeg til en tom forsamling, ja, så ender det jo man ikke selv helt gider, og når tiden i samme ombæring er knap til tider, tja du ved.

Men jeg elsker at skrive her inde og snakke Chelsea (som vi jo alle elsker højt), og det er sjovt hvad andre fans synes om enkele ting i og med klubben. Men tror du (ja dig der læser det her), at når der kommer gang i det hele med Conte og hvem der ender i klubben og forlader, så sker der vel også lidt mere aktivtet.

Evt hvis man lavet lidt PR for siden på diverse sociale medier?
Lampard12310 år siden
God ide Obi. Siden her har vidst en facebook side så vidt jeg husker. Hvis man kunne få lidt gang i den og skrevet lidt, så tror jeg hurtigt der ville komme flere på siden her.

Næste kamp

Tirsdag 20:00
Champions League Champions League
AtalantaAtalanta vs. ChelseaChelsea

Forrige kamp

I dag 15:00
Premier League Premier League
BournemouthBournemouth0 : 0ChelseaChelsea
Premier League
# Hold
K.
Pts.
1. Arsenal1533
2. Manchester City1531
3. Aston Villa1530
4. Chelsea1525
5. Everton1524
6. Crystal Palace1423
7. Sunderland1523
Topscorer
Alle turn.
SpillerMålAssists
N. Jackson176
Pedro Neto112
João Pedro103
C. Palmer94
K. Páez73
E. Fernández78